امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در دانشگاه پدافند هوایی: نیروهای مسلح راه مجاهدت و مقاومت را برگزیده‌اند.

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در گزارش ابتدایی هفدهمین مراسم مشترک دانش‌آموختگی و تحلیف دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه افسری پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) به محضر حضرت امام خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا گفت: خداوند بزرگ را شاکریم که در طلیعه ربیع المولود، ماه میلاد نیّر اعظم و نبی اکرم(ص) و قرآن ناطق حضرت امام جعفر صادق(ع)، افتخار میزبانی سلاله پاک حضرت فاطمه زهرا(س) را به ارتش جمهوری اسلامی ایران عطا فرمود.

وی ضمن عرض خیرمقدم به محضر رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی و فرماندهی معزز کل قوا خطاب به معظم له افزود: به استحضار می رساند، دانشگاه‌های افسری به عنوان طلایه‌داران حرکت شجره طیبه ارتش جمهوری اسلامی ایران، برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب با پایبندی به اصول، در دومین مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی، شانه های خود را برای پذیرش مسئولیت های سنگین آماده کرده‌اند تا با خواست خداوند بزرگ با روحیه انقلابی و عمل جهادی، ایران عزیز را الگوی کامل نظام پیشرفته اسلامی بسازند.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: جوانان مومن انقلابی و پرانگیزه حاضر در میدان از رویش های مبارک انقلاب شکوهمند اسلامی هستند که با انتخاب لباس سربازی ارتش اسلام، اراده کردند تحت رهبری آن امام عزیز، فاصله بین باید ها و واقعیت‌ها را با قدرت طی کنند و حاضر و موثر در شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی، بسترساز حکومت جهانی حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشند.

وی با تأکید بر آمادگی کامل جوانان مؤمن و پرانگیزه ارتش برای تحقق اهداف گام دوم انقلاب اسلامی، گفت: امروز به برکت آموزه‌های دینی و فضای معطر به عطر انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران در صحنه های مجاهدت، مبتنی بر راهبرد قرآنی “اشداءُ علی الکفار و رحماءُ بینهم”، در مقابل دشمن مقتدرانه و در کنار مردم فداکارانه ایستاده است.

امیر سرلشکر موسوی تصریح کرد: نسل جوان ارتش با بصیرت و احساس مسئولیت و مشق اتحاد و ایثار، دست در دست برادران خود در سپاه پاسداران، چشم به اشاره نورانی آن فرمانده علوی تبار دوخته، راه مجاهدت و مقاومت را برگزیده و آماده جانفشانی و فداکاری در هر زمان، هر مکان و در هر سطحی هستند. امیدواریم با دعای خیر آن امام عزیز، با توفیق در این مسیر متعالی، در پیشگاه خداوند بزرگ گلکون کفن و سفید روی محشور شویم.

امیر سرتیپ دوم «ساعدی» فرمانده دانشگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) نیز در این مراسم گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های تحصیلی و تربیتی دانشگاه بیان کرد.
در این مراسم تعدادی از فرماندهان، روحانیون، استادان و دانش‌آموختگان نمونه ارتش، جوایز خود را از دست فرمانده کل قوا دریافت کردند و نمایندگان دانشجویان و دانش‌آموختگان نیز درجه و سردوشی دریافت کردند.
اعطای پرچم و قرائت خطابه توسط دانشجویان قدیم و جدید و اجرای رزمایش میدانی «طلوع خورشید قائم» از دیگر برنامه‌های مراسم امروز در دانشگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) بود.
همچنین یگان‌های حاضر در میدان از مقابل فرمانده کل قوا رژه رفتند و همزمان عملیات اعتماد به‌نفس اجرا شد.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *