فرمانده هوانیروز: قدرت نظامی ما در منطقه مرهون منویات فرمانده کل قوا است

به همت متخصصان هوانیروز ارتش، هشت فروند بالگرد ۲۱۴ و کبرای تهاجمی، اورهال شد و به ناوگان عملیاتی این یگان پیوست.
به نقل از پایگاه خبری اقتدار امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش ضمن بازدید از پایگاه دوم رزمی هوانیروز مسجدسلیمان گفت: به مناسبت میلادحضرت امام رضا(ع)  هشتمین پیشوای شیعیان، هشت فروند بالگرد ۲۱۴ و کبرا که بازسازی و به روز رسانی شده بودند امروز استارت خورده و تحویل یگان‌های پروازی هوانیروز ارتش داده شد.
امیر یوسف قربانی افزود: مردم عزیز ما بدانند امروز به همت جوانان غیرتمند ما در نیرو‌های مسلح و خصوصاً در هوانیروز، این یگان پروازی عظیم بالگردی نه تنها بیشتر از سالیان قبل از انقلاب ارتقای توان رزمی داده‌ شده، بلکه به دانش بومی ساخت قطعات نیز رسیده‌ایم.
امیر  سرتیپ دوم قربانی با اشاره به اهمیت ارتقای توان بالگردی در مقابله با تهدیدات پیشِ رو اظهار داشت: بحمدالله هوانیروز در سال جاری به لحاظ توان رزمی و قدرت بازدارندگی رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است که اگر بخواهیم در این رابطه مقایسه‌ای داشته باشیم، باید عنوان کرد که ارتقای توان رزمی بالگرد‌های ما در مقایسه با کشور‌های منطقه، کم‌نظیر بوده است.
وی افزود: این رشد و پیشرفت را مدیون تلاش‌های مستمر کادر فنی مهندسی و پشتیبانی هوانیروز هستیم. در این مراسم تعداد ۷ فروند بالگرد ۲۱۴ و یک فروند بالگرد کبری اورهال شده و به گردان های پروازی تک و هجومی تحویل داده شد و فرمانده هوانیروز ضمن سنجش ارتقای توان رزمی این پایگاه و بازدید بالگردهای اورهال شده، از خلبانان برگزیده و کارکنان فنی این یگان نیز قدردانی کرد.

فرمانده هوانیروز ارتش در این مراسم ضمن تبریک دهه کرامت از تلاش های شبانه روزی مسئولین پایگاه هوانیروز مسجد سلیمان تقدیر کرد و گفت: امنیت و قدرت نظامی ما در منطقه مرهون رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و همچنین تلاش های شما همکاران جان بر کف است که به خواست خداوند با قدرت این مسیر را ادامه خواهیم داد.
امیر سرتیپ دوم خلبان قربانی در خصوص اقدامات اورژانس هوایی هوانیروز گفت : اورژانس هوایی هوانیروز از جمله بخش های مهم هوانیروز است که تاکنون خدمات ارزنده ای را از خود به نمایش گذاشته است، در همین چند روز گذشته در مناطق مختلف و صعب العبور کشور با اعزام مصدومین و بیماران به مراکز درمانی جان ده ها نفر از هموطنان عزیزمان را نجات داده اند . 
وی در ادامه به خدمات اورژانس هوایی هوانیروز اشاره کرد و افزود: در مناطق جنوبی کشور اورژانس هوایی  پایگاه هوانیروز مسجد سلیمان با دارا بودن خلبانان برجسته در حوزه مردم یاری عملکرد مطلوبی را داشته است.
همچنین امیر سرتیپ قربانی در ادامه این این مراسم از چندین طرح عمرانی از جمله افتتاحیه شهربازی سرپوشیده، باشگاه تیراندازی کوی سازمانی شهید داوطلبی، آئین افتتاحیه گازرسانی و آغاز برق رسانی هوایی به کوی سازمانی این یگان نیز بازدید کرد.

 

انتهای پیام/

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *