آمادگی و توان رزمی لازم برای دفاع از میهن اسلامی را به خوبی داریم

امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش در مورد تجهیزات جدید هوانیروز اظهار داشت: توانمندی‌های ما در بحث رزمی بسیار بالاست و به اهداف و راهبردهایی که داشته‌ایم، دست یافته‌ایم؛ بالگردهایمان را به تجهیزات روز مجهز کرده و به نیازمندی‌های روز دست یافته‌ایم.

به نقل از فانوس، امیر قربانی تأکید کرد: نیروهای مسلح به دنبال جنگ نیستند، اما آمادگی و توان رزمی لازم برای دفاع از میهن اسلامی را به خوبی دارند و جدای از بحث نظامی، نیروهای مسلح از جمله هوانیروز در طرح‌های مردم‌یاری و بلایای طبیعی مانند زلزله کرمانشاه، آمادگی خود را برای امدادرسانی به خوبی نشان دادند؛ به گونه‌ای که رئیس‌جمهور و وزیر بهداشت اعلام کردند «هوانیروز در امدادرسانی رکورد زده است».

وی افزود: در زلزله کرمانشاه هر پنج دقیقه یک بالگرد پرواز و یک بالگرد بر زمین می‌نشست که این ها نشان‌دهنده حجم عظیم کار است. کار زیبای دیگری که رخ داد، این بود که فرمانده محترم کل ارتش و فرمانده نیروی زمینی، بالگردهایی که در اختیارشان بود را برای امدادرسانی به مردم تخصیص دادند.

فرمانده هوانیروز با بیان اینکه نیروهای مسلح یک مجموعه بسیار قوی و در خدمت مردم هستند، گفت: هوانیروز در بیش از ۱۴ استان کشور اورژانس هوایی دارد که خود این یک عملیات بسیار بزرگ و پیچیده است. کارهای بسیار بزرگی در هوانیروز صورت گرفته و البته در حال انجام است و ما با نخبگان و دانشگاه‌ها در حال همکاری برای ارتقاء توان بالگردها و تجهیزاتمان هستیم.

امیر قربانی خاطرنشان کرد: هوانیروز همانند دوران دفاع مقدس که سرافراز بود و توانست ضربات سنگینی را در عملیات‌های مختلف به ارتش بعثی و منافقین وارد کند، امروز نیز در اوج آمادگی برای دفاع از کشور است و پا در رکاب و گوش به فرمان ولی‌فقیه برای دفاع از کشور و خدمت‌رسانی به مردم است.

امیر قربانی در خصوص اقدامات هوانیروز در عملیات بیت‌المقدس و آزادی خرمشهر گفت: هواپیمایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این عملیات نقش بسیار ارزشمند و تعیین‌کننده‌ای داشت و سه پایگاه اصفهان، مسجد سلیمان و کرمان در این عملیات عمل کردند.

وی ادامه داد : در این عملیات در مجموع ۹۵ بالگرد شرکت کردند که اگر یک لحظه تصور کنیم زمانی که ۹۵ بالگرد به پرواز در می آیند چه حجم عظیمی کار و پرواز صورت گرفته است.

امیر قربانی ادامه داد: در مجموع سه مرحله عملیات بیت المقدس، بالگردهای هوانیروز ۷۸۲۰ مجروح را تخلیه و ۳۵۹۱ رزمنده را به منطقه نبرد هلی برن کردند. در همین مدت ۱۰۱ تن بار و مهمات نیز توسط بالگردهای هوانیروز جا به جا شد تا خرمشهر به میهن مان بازگردد. هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در این عملیات ۴ شهید به نام‌های ستوان علیرضا حراف، ستوان قدرت ا… خدادادی، ستوان یار نصرا… تفضلی و ستوان یار نصیر رادفر را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

فرمانده هوانیروز با بیان اینکه هشت سال دفاع‌مقدس برای کشور ما و به ویژه نیروهای مسلح تجارب گران‌بهایی در پی داشت، اظهار داشت: همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند «دفاع‌مقدس گنجینه‌ای باارزش برای کشور ماست و هر کسی بتواند به نوبه خودش از این گنجینه استفاده کند، می‌تواند بهره‌های فراوانی از آن ببرد».

وی افزود: انقلاب ما در آغاز کار خود درگیر یک جنگ نابرابر شد که کل دنیا در برابر ایران اسلامی قرار گرفتند. من معتقدم انقلاب ما و دفاع‌مقدس یک معجزه بود. اگر به جنگ‌های کلاسیک نگاه کنیم، می‌بینیم در جنگ تحمیلی کل دنیا از رژیم بعثی حمایت می‌کرد و همه تجهیزات و امکانات را در اختیار آنها قرار داده بود، اما در مقابل در کشور ما به تازگی انقلاب صورت گرفته بود و آمادگی برای جنگ نداشتیم. اینکه چه شد و توانستیم سربلند از این تهاجم بیرون بیاییم، مسئله‌ای است که باید به آن توجه داشت. به نظر من لطف و عنایت الهی شامل ملت ما شد؛ همان‌گونه که امام خمینی (ره) و رهبری بارها بر آن تأکید داشتند.

امیر قربانی، رمز اصلی پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع‌مقدس را پیروی از ولایت‌فقیه دانست و تصریح کرد: ملت ما زمانی که برای رضای خداوند و دفاع از کشور به فرمان ولی‌فقیه به جبهه نبرد حق و باطل رفتند، معتقد بودم که در هر صورت پیروز هستند و این درس را از اباعبدالله حسین و عاشورا گرفتند.

وی افزود: جوانان ما پیرو شیرودی‌ها و کشوری‌ها هستند و در بحث گروه‌های تروریستی هم شاهد بودیم که تمام جوانان ما آماده دفاع از اسلام و میهن اسلامی بوده‌اند که این مسئله نشان می‌دهد جوانان فرهنگ ایثار و شهادت را به خوبی فرا گرفته‌اند.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *