امیر سرتیپ جهانشاهی با بیان این که نیروی زمینی ارتش نقش تاثیرگذاری در تثبیت انقلاب اسلامی داشته است گفت: تعمیرات اساسی و بازآماد کلیه تجهیزات توسط کارشناسان و متخصصان نیروی زمینی ارتش انجام می شود.

امیر سرتیپ جهانشاهی معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش در نشست صمیمی فرماندهان و مسئولین ارتش جمهوری اسلامی ایران با مردم و اصحاب رسانه گفت: یکان های نیروی زمینی در کنار سایر نیروهای ارتش در پیروزی انقلاب اسلامی ایران نقش تاثیرگذاری داشتند. به طوری که امام (ره) فرمودند که “بحمدالله با خواست خداوند متعال و پشتیبانی ارتش، این نهضت به پیروزی رسید. از شما ارتشیان که دِین خود را به دین اسلام ادا کردید، تشکر می‌کنم”.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش اضافه کرد: نیروی زمینی ارتش در تثبیت انقلاب و سرکوب درگیری ها در غائله کردستان نقش تاثیرگذاری داشت. نیروی زمینی با اهدای دو هزار شهید و کمک در تجهیز سپاه پاسداران و آموزش نیروهای بسیج مردمی نقش موثری را ایفا کرد.

وی یادآور شد: اعزام یکان های نیروی زمینی از سراسر کشور به جبهه های حق علیه باطل، متوقف کردن ماشین پیروزی دشمن در روزهای اولیه جنگ تحمیلی، طراحی و اجرای عملیات‌های بزرگ ثامن‌الائمه، طریق القدس، رمضان، والفجرها و کربلاها با مشارکت سپاه پاسداران از دیگر خدمات نیروی زمینی ارتش است.

امیر سرتیپ جهانشاهی خاطرنشان کرد: نیروی زمینی در همه عملیات های دفاع مقدس حضور داشته است چرا که عملیاتی بدون پشتیبانی توپخانه و هوانیروز نیروی زمینی ارتش قابلیت اجرا ندارد. حضور یکان‌های زرهی در عملیات‌های منطقه جنوب تاثیرگذار بود. ایجاد میادین مین، پاکسازی میادین مین، تصفیه آب و احداث ۱۵۰۰ کیلومتر انواع خاکریز و سنگر و … بخشی از اقدامات نیروی زمینی ارتش در دفاع مقدس است.

وی افزود: نیروی زمینی بیش از سه میلیون از کارکنان وظیفه را در طول ۸ سال دفاع مقدس آموزش داد. اهدای ۴۶ هزار شهید، ۲۵۰ هزار جانباز، ۲۶ هزار آزاده و ۳ میلیون رزمنده و ۳۰۰ عملیات آفندی، سند درخشانی از اقدامات نیروی زمینی در دفاع مقدس است که با وحدت سپاه و ارتش رقم خورد.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش با اشاره به دستاوردهای علمی این نیرو و تعامل با سازمان های علمی و آموزشی گفت: تعامل با کلیه صنایع، مراکز علمی و آموزشی، همکاری مستقیم با دانشگاه های کشور، سازمان های وزارت دفاع، حضور موثر در جشنواره های علمی کشور، از جمله در جشنواره خوارزمی، تاکید بر تحرک و قدرت آتش سنگین نیروی زمینی و رعایت اصول بازدارندگی در نیروی زمینی قهرمان در سال های اخیر مشهود بوده است.

وی ادامه داد: در آخرین رزمایش که در بهمن ماه سال جاری با عنوان اقتدار ۹۷ برگزار شد، گوشه‌ای از توانمندی های نیروی زمینی ارتش به نمایش درآمد، که در کمتر از ۷۲ ساعت یکان‌های واکنش سریع و متحرک را با ناوگان سنگین جا به جا کردیم. تلاش برای امنیت پایدار غرب، جنوب غرب و شرق کشور با استقرار نیروی زمینی محقق شده است.

امیر سرتیپ جهانشاهی تاکید کرد: نیروی زمینی در حوزه خودکفایی پس از انقلاب اسلامی دستاوردهای بزرگی داشته است. تعمیرات اساسی و بازآماد کلیه تجهیزات بدون نیاز به خارج، توسط کارشناسان نیروی زمینی انجام می شود.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی خاطرنشان کرد: آموزش بیش از دو میلیون سرباز در کلاس‌های سوادآموزی، احداث بیش از ۲۰۰ باب مسجد، حسینیه و نمازخانه و ۳۳۸ کتابخانه در نیروی زمینی، اجرای طرح های مردمی و امدادی در یاری رساندن به مردم در وقایع طبیعی اعم از برف، زلزله، آتش سوزی و… از طرح های مردمیاری نیروی زمینی ارتش است که بخشی از خدمات این نیرو در این زمینه را مردم عزیزمان در زلزله کرمانشاه مشاهده کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *