فرمانده نیروی زمینی ارتش : در حال تجهیز و توسعه یگان های نزاجا به بهترین و کارآمد ترین نوع پهپاد‌ها هستیم/در حوزه فناوری پهپاد به خودکفایی دست یافته ایم

فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه همایش مسئولین مجتمع های فرهنگی کوی های سازمانی نزاجا با تاکید بر این‌که امروز، ارتقا تحرک، محور اصلی نیروی زمینی ارتش است گفت: در حوزه فناوری پهپاد به خودکفایی دست یافته‌ایم.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: طرح های تحولی عمیقی در این نیرو انجام شده است، به این معنا که کلیه یگان های نیروی زمینی ارتش متناسب با رصدی که از تهدیدات داریم در ماهیت و هویت متحول شده‌اند.

وی ادامه داد: در کنار این تحول بزرگ که در ساختار نیروی زمینی ارتش رخ داده است، نیازمند این هستیم تا مستمرا تجهیزات نوین و به‌روز را که پاسخ گوی نیاز های عملیاتی باشد در چرخه دفاعی مورد استفاده قرار دهیم.

امیر سرتیپ حیدری با اشاره به مولفه تحرک در نیروی زمینی ارتش گفت: امروز محور اصلی نزاجا ارتقا تحرک است، ما یگان های واکنش سریع و یگان های متحرک هجومی را به وجود آورده ایم، که تحرک و چابکی، ویژگی ذاتی این یگان ها است.

وی تاکید کرد: یگان متحرک هجومی یگانی است که حداکثر قدرت تحرک و تهاجم در آن نهادینه شده و می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن خودش را به منطقه تهدید برساند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در مجموع، نزاجا یک نیروی متحرک هجومی و واکنش سریع است که با یاری خداوند در صورت لزوم، پاسخ دندان شکنی به تهدیدات دشمنان اسلام خواهد داد.

وی خاطر نشان کرد: در راستای طرح ساختاری نزاجا، یکی از تجهیزات دفاعی و به روز که هم در بعد جمع آوری اطلاعات و هم در بعد انجام عملیات‌های مختلف مورد بهره برداری قرار می گیرد، «پهپاد» است که در انواع مختلف با بردهای عملیاتی متفاوت در یگان‌های نیرو سازمان دهی شده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: روز به روز در حال تجهیز و توسعه این یگان ها به بهترین و کارآمد ترین نوع پهپاد‌ها هستیم و در حوزه فناوری پهپاد نیز به خودکفایی دست یافته ایم .

امیر سرتیپ کیومرث حیدری بیان کرد: بهترین مژده به ملت عزیز این است که فناوری تولید و در اختیار گرفتن پهپاد های بومی شده در نیروی زمینی، مربوط به متخصصین داخلی این نیرو است و با قابلیت های خوبی که در نیروی انسانی داریم توانسته ایم در عرصه تولید و به خدمت گیری پهپاد در ابعاد و مقیاس مختلف عملیاتی، به این فناوری دست یابیم ، و در سایر تجهیزات به ویژه در حوزه جنگ الکترونیک نیز توانسته ایم ظرفیت مطلوبی را در یگان های نیروی زمینی ارتش ایجاد کنیم.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *