ارشد نظامی ارتش در جنوب شرق ۳ فروند بالگرد و تیپ های متحرک هجومی به منطقه سیل زده اعزام شد

ارشد نظامی ارتش در منطقه جنوب شرق گفت: در ادامه خدمت رسانی و کمک رسانی به مردم عزیز سیل زده جنوب استان سیستان و بلوچستان، با هماهنگی ستاد بحران منطقه برای تسریع و تقویت امداد رسانی ۳ فروند بالگرد هوانیروز و تیپ های متحرک هجومی به منطقه اعزام شدند.
امیر سرتیپ دوم معمارباشی گفت: در همان ساعات اولیه جاری شدن سیل در منطقه بویژه در شهرستان های کنارک و چابهار، با هماهنگی و درخواست ستاد بحران منطقه یگان های نیروی دریایی و هوایی ارتش با تجهیزات سنگین و سبک، به امداد رسانی پرداختند.
وی با بیان اینکه از جمله نیازهای مردم مواد غذایی و مایحتاج اولیه زندگی است گفت: یگان های ارتش جمهوری اسلامی ایران در همان ساعات اولیه جاری شدن سیل تلاش کردند تا با حضور در کنار مردم فعالیت های امداد و نجات را انجام دهند.
ارشد نظامی ارتش در جنوب شرق کشور تاکید کرد: بلافاصله پس از وقوع سیل با اعزام تیم های امدادی، شناورهای سبک، بالگردهای نیروی دریایی ارتش ارسال بسته های مواد غذایی و همچنین استقرار بیمارستان صحرایی به همراه تیم های پزشکی سیار بخشی از کمک های ارتش به مردم عزیز منطقه بوده است.
امیر سرتیپ دوم معمارباشی گفت: برای تسریع و تقویت امداد رسانی از صبح امروز سه فروند بالگرد هوانیروز پایگاه کرمان و تیپ های ۱۸۸ ، ۲۸۸ و ۳۸۸ نیروی زمینی ارتش با تمامی تجهیزات و امکانات اعم از نفربرهای آبی و خاکی به منطقه اعزام شدند.

 

لازم به ذکر است از روز جمعه و شروع باران های سیلابی در استان سیستان و بلوچستان، یگان های نیروی زمینی ارتش مستقر در جنوب شرق کشور در حالت آماده باش قرار گرفتند.

  • در این راستا و به منظور اجرای اقدامات مردم یاری به سیل زدگان، کارکنان تیپ ۲۸۸ و مرکز آموزش ۰۸ نزاجا جهت امداد رسانی به روستاهای خاش و امداد و نجات در روستای افتخار آباد خاش اعزام شدند.
  • ۵ فروند بالگرد هوانیروز بهمراه تیپ ۳۸۸ مکانیزه هجومی به منطقه ی عمومی چابهار اعزام شده و به امداد ونجات و پخت غذای گرم و نان و اهدای بسته های غذایی مشغول شدند.
  • تیپ ۱۸۸ تخصصی زرهی نزاجا به منطقه ی نگور اعزام شده و عملیات امداد ونجات روستاییان و پخت غذای گرم و نان و ایجاد درمانگاه صحرایی و ویزیت پزشک را در دستور کار خود قرار دادند.
  • گروه های مهندسی از گروه ۴۵۵ کرمان با تجهیزات مهندسی به کنارک اعزام شدند.
  • همچنین بیش ۱۵۰ میلیون ریال آب معدنی خریداری شده توسط یگان های نزاجا در اختیار سیل زدگان قرار گرفت.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *