سرهنگ سهراب اصغرزاده مطرح کرد؛ صدور ۱۲۸۰ کارت مهارت پس از پایان خدمت سربازی در گلستان

ارشد نظامی ارتش در استان‌های گلستان و مازندران با تاکید بر اینکه صدور کارت پایان خدمت به شرط فراگیری مهارت است، از صدور یک‌هزار و ۲۸۰ کارت مهارت طی سال گذشته در استان خبر داد.

سرهنگ سهراب اصغرزاده ظهر امروز اظهار کرد: موضوع مهارت‌آموزی از سال ۱۳۷۴ در ارتش شروع شده است و ارتش با این رویکرد جزو نهادهای پیشگام محسوب می‌شود، همچنین بر اساس فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی و دستور ستاد کل نیروهای مسلح، برنامه پنج‌ساله با پنج وزارتخانه ترسیم شده است که طبق آن سربازان باید پس از اتمام خدمت حداقل یک مهارت فرا بگیرند و گواهینامه معتبر دریافت کنند.

وی صدور کارت پایان خدمت را شرط داشتن کارت مهارت عنوان و تصریح کرد: حدود ۴۰ درصد کارکنان وظیفه در طرح مهارت آموزی ثبت‌نام کردند، سال گذشته یک‌هزار و ۲۸۰ نفر از سربازان ارتش در استان گلستان موفق به کارت حرفه‌ای مهارت در رشته‌های جوشکاری، سیم‌کشی‎، تعمیرات خودرو و … در محیط کار واقعی شدند و تیپ ۲۳۰ متحرک هجومی استان سال گذشته در این زمینه رتبه نخست را کسب کرد و بهترین یگان در زمینه مهارت‌آموزی بوده است.

ارشد نظامی ارتش در استان‌های گلستان و مازندران با بیان اینکه در سال ۱۳۹۹ باید ۶۰ درصد کارکنان ورودی «کارت مهارت» دریافت کنند، افزود: با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان دوره‌های مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی انجام می‌شود.

سرهنگ اصغرزاده در خصوص نگرانی خانواده‌ها از شیوع کرونا در برگزاری کنکور سراسری و آمادگی ارتش در راستای واگذاری اماکن عمومی برای برگزاری کنکور گفت:  هنوز درخواستی از سوی آموزش و پرورش استان گلستان برای واگذاری اماکن عمومی ارتش اعلام نشده است، ما آمادگی داریم سالن‌های ورزشی و اماکنی که داریم برای کاهش دغدغه‌های مردم در اختیار قرار دهیم.

وی در خصوص رسالت ارتش پیرامون تربیت جوان مومن در تراز انقلاب و تاکید مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم ابراز کرد: ارتش برای همه چیز برنامه دارد و تمامی برنامه‌ها از صبح تا شامگاه بر اساس سین ترسیم شده اجرا می‌شود در ارتش ۴۸ هفته آموزشی داریم که برنامه‌ها در هر روز متفاوت از روز گذشته است.

ارشد نظامی آجا در استان‌های گلستان و مازندران با بیان اینکه برنامه‌های عقیدتی، تربیتی و آموزشی دائما فعال است، گفت: طرح‌های «مصباح» برای آگاهی کارکنان و خانواده‌ها در عقیدتی سیاسی اجرا می‌شود.

سرهنگ اصغرزاده در خصوص برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان گلستان گفت: از نیمه شهریور به بعد اگر شرایط کرونایی استان قرمز باشد، رژه خدمت را برگزار خواهیم کرد، برنامه‌های تب‌سنجی، توزیع ماسک، سمپاشی و گندزدایی معابر و خیابان‌ها و محلات را خواهیم داشت و در پویش مواسات نیز به ایفای نقش خواهیم پرداخت.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *