آیین‌نامه اجرایی نحوه استفاده از نیروهای خرید خدمت در ارتش تصویب شد

به موجب ماده (۳۷) قانون ارتش جمهوری اسلامی ایران، خرید خدمت اشخاص، بنا به ضرورت و برای مدت محدود، به تشخیص سازمان‌های استخدام‌کننده، به موجب آیین‌نامه‌ای است که توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، با هماهنگی ستاد مشترک و نیروهای سه‌گانه، تهیه شده و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

بر این اساس، آیین‌نامه نحوه استفاده از خدمات اشخاص به صورت خرید خدمت و برای خدمات مشخص، معین، محدود و متناسب با تخصص شخص در شرایطی که استفاده از خدمات مشمولان قانون ارتش امکانپذیر نباشد (مشمولان ماده (۳۷) قانون آجا) در جلسه ۳۰ دی ۱۳۶۹ دولت، تصویب و ابلاغ شد.

همچنین به استناد ماده (۱۵) مکرر قانون مقررات استخدامی نیروی انتظامی، آیین‌ نامه اجرایی خرید خدمت کارکنان نیروی انتظامی تصویب و ابلاغ شده که تفاوت‌هایی با آیین نامه اجرایی ماده (۳۷) دارد. به منظور رفع تبعیض بین کارکنان خرید خدمت و یکسان‌سازی مقررات استخدامی نیروهای مسلح، وزارت دفاع، آیین‌نامه اجرایی ماده (۳۷) قانون استخدامی ارتش را برای سیر مراحل تصمیم‌ گیری ارائه کرد.

بر همین اساس، آیین‌نامه اجرایی مورد اشاره پس از طی بیش از دو سال فرآیند کارشناسی در کمیته های تخصصی و فرعی کمیسیون مربوط، تصویب و در دستور کار دولت قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *