ارشد نظامی ارتش در استان های آذربایجان شرقی و اردبیل؛ یگان های ارتش در آماده باش کامل بسر می برند.

امیر سرتیپ دوم میرزایی ارشد نظامی ارتش در استان های آذریایجان و اردبیل گفت ؛
در پی وقوع زمین لرزه بامداد امروز در مناطقی از استان آذربایجان شرقی از همان لحظات اولیه حادثه، تمامی فرماندهان و یگان های در منطقه تحت آماده باش کامل قرار گرفتند.

وی افزود ؛ گردان های بلیات تیپ های متحرک هجومی مراغه، میانه ، اردبیل ، سراب ، تبریز با تمامی تجهیزات در آمادگی کامل هستند تا در صورت نیاز وارد عمل شوند.

وی تاکید کرد ؛ پس از وقوع زلزله بلافاصله با مسولین استانی، رییس ستاد بحران ، استاندار ، معاون سیاسی و دیگر عزیزان تماس برقرار نمودیم و آمادگی کامل ارتش را به این عزیزان اعلام کردیم.

امیر سرتیپ دوم میرزایی فرمانده عملیاتی لشکر ۲۱ نزاجا افزود ؛
در حال حاضر نیز تیم های پزشکی بیمارستان های مراغه و تبریز در محل حادثه حضور دارند و به خدمت رسانی مشغول هستند .

ارشد نظامی ارتش در استان آذربایجان و اردبیل خاطر نشان کرد ؛ بالگردهای هوانیروز تبریز نیز آماده هستن تا در صورت نیاز و ضرورت وارد عمل شوند.

گفتنی است زلزله ای به قدرت ۵ و ۹ دهم ریشتر صبح امروز ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه روستای ترک از توابع شهرستان میانه را لرزاند و پس از آن در روستاهای اطراف ۳۰ پس لرزه حس شد که به مرور زمان از شدت پس لرزه‌ها کاسته شد. بر اثر این زمین لرزه از ۸۰ روستای زلزله زده، ۶۰ روستا ارزیابی شده است که متاسفانه تاکنون ۵ نفر جان خود را از دست دادند و حدود ۳۰۰ مجروح داشته است و ۳۰ خانه هم تخریب کامل شده و در روستاهای اطراف هم تعدادی از خانه‌ها آسیب دیده که تلفات و خسارات جدی و نگران کننده نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *