ساخت ناوشکن “جماران” نقطه عطفی در نداجا بود

ساخت ناوشکن “جماران” نقطه عطفی در نیروی دریایی ارتش بود

امیر سرلشکر عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز (شنبه ۱۰ آذر) در جریان مراسم الحاق ناوشکن سهند به ناوگان رزمی نیروی دریایی که در بندرعباس صورت گرفت،گفت: نیروی دریایی کشورمان که در زمان رژیم گذشته تقریباً همه چیزش وابسته بود با پیروزی انقلاب اسلامی به ناگهان انرژی متراکم خود را آزاد کرد و برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افتخارات فراوانی آفرید.

وی با بیان اینکه دفاع جانانه تکاوران دریایی در حماسه بزرگ ۷ آذر در خرمشهر در زمان جنگ تحیلی هیچ‌گاه فراموش شدنی نیست، ادامه داد: این حماسه کمر دشمن را شکست و نیروی دریایی آنها تا پایان جنگ از عرصه خارج کرد.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: برقراری امنیت خطوط دریایی و اسکورت ۱۰ هزار شناور تجاری در سه نقطه حساس از افتخارات نیروی دریایی در هشت سال دفاع مقدس است.

امیر سرلشکر موسوی با تأکید براینکه اگرچه روز به روز از ایام فراموش نشدنی و خاطره انگیز از شجاعت‌های نیروی دریایی در زمان جنگ تحمیلی را داریم اما بعد از پایان جنگ به خصوص از زمان امیر دریادار سیاری فصل جدیدی در پیشرفت نیروی دریایی آغاز شد، افزود: از جمله اقدامات امیر دریادار سیاری را می‌توان مبارزه با دزدان دریایی، افزایش منطقه مأموریت تا مدار ۱۰ درجه و حضور مؤثر در اقیانوس‌ها و تأسیس منطقه دریایی جاسک و خارک و پایگاه‌های وابسته به آن و علمداری توسعه سواحل مکران و ساخت شناورهای جدید نام برد.

فرمانده کل ارتش خاطرنشان کرد: همانطور که فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) فرمودند، اگر چه ساخت ناوشکن جماران خود یک نقطه عطف است اما ساخت، نگهداری، تعمیر شناورها فراتر از ساخت یک ناوشکن اهمیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *