ناوشکن «سهند» به ناوگان دریایی ارتش ملحق شد

ناوشکن «سهند» پیشرفته ترین ناوشکن بومی خاورمیانه با فرمان امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش صبح شنبه به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق شد و آماده انجام مأموریت های محوله در آبهای آزاد و بین المللی خواهد بود.

متخصصان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از ناوشکن جماران دوباره دست به کار شدند تا پیشرفته ترین ناوشکن بومی خاورمیانه را با نام سهند طراحی و تولید کنند. البته در مدت زمانی کمتر و با قابلیت های فیزیکی و عملیاتی بیشتر، طراحی مبتکرانه این شناور با اتکا به دانش فنی داخلی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی است.

قابلیت تهاجمی و تدافعی ناوشکن سهند حدود ۲ برابر جماران است و این تفاوت ها در بروز رسانی پرتاب گرهای اژدر و انواع توپ های ضد هوایی و ضد سطحی، سامانه های موشکی سطح به سطح و سطح به هوا، سامانه دقاع نقطه ای، سامانه ضد زیردریایی، قابلیت رادار گریزی، افزایش برد عملیاتی، قابلیت مانور پذیری بالا و همچنین سامانه های الکترونیکی باید قابل مشاهده است.

یکی دیگر از نقاط قوت ناوشکن سهند نسبت به ناوشکن جماران افزایش تعداد موتورها است که ناوشکن سهند با داشتن ۴ موتور پر قدرت در انجام مانورهای حرکتی از جماران قدرتمند تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *