معاون عملیات ارتش تبدیل ارتش طاغوتی، حامی مستکبران و وابسته، به ارتش انسانی-اسلامی، حامی مستضعفان و مظلومان و مستقل را از مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی دانست.

 

امیر دریادار دوم سیدمحمود موسوی، معاون عملیات ارتش جمهوری اسلامی ایران در نشست صمیمی فرماندهان ارتش با مردم و اصحاب رسانه، طی سخنانی اظهار کرد: وقوع انقلاب اسلامی این توهم را برای برخی دشمنان داخلی و خارجی ایجاد کرد که فرصت دارند به برخی تجیهزات ارتش آسیب برسانند. اما کارکنان متعهد ارتش می‌دانستند که این انقلاب دشمنان زیادی خواهد داشت و برای بازدارندگی و دفاع در برابر این دشمنان به این تجهیزات نیاز پیدا می‌کنند. در نتیجه با تعهد و امانتداری از این تجهیزات محافظت کردند.

وی اضافه کرد: در بحبوحه وقوع انقلاب اسلامی، مرزهای ایران در معرض آسیب قرار داشتند، اما نیروهای ارتش در آن مقطع هم وظیفه پاسداری خود را انجام دادند. اولین پاسخ دندان‌شکن به تجاوز رژیم بعث عراق تنها چند ساعت بعد از آغاز تعرض عراق توسط نیروی هوایی ارتش انجام شد.

امیر دریادار دوم موسوی به نقش نیروهای زمینی و دریایی در طول جنگ تحمیلی پرداخت و افزود: بعد از جنگ تحمیلی، سامانه‌ها و تجهیزات ما دچار آسیب‌های فراوان و فرسودگی شده یود. بازسازی این تجهیزات و حفظ و ارتقای آن‌ها از جمله اقدامات مهمی است که بعد از جنگ تحمیلی انجام شد.

وی از حضور نیروی دریایی ارتش در آب‌های آزاد به عنوان نمودی از اقتدار دفاعی ایران و نیز حرکتی موثر در عرصه دیپلماسی سیاسی و نظامی یاد کرد و با بیان این که این اقدامات باعث جلوگیری از انزوای ایران و ایجاد بازدارندگی در برابر دشمنان می‌شود، به پیشرفت تجهیزات دفاعی ارتش در سال‌های پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: رزمایش‌های تک نیرویی، مشترک و مرکب زیادی در طول سال برای حفظ آمادگی و ایجاد اثر بازدارندگی انجام می‌شود. در مجموع هر سال حدود ۱۰ رزمایش در سطح هدایت توسط ستاد ارتش انجام می‌شود و این به جز رزمایش‌هایی است که در سطح نیروها اجرا می‌شود.

معاون عملیات ارتش در پایان گفت: بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در ارتش را در سه محور می‌توان خلاصه کرد. اول تبدیل ارتش طاغوت به ارتش حامی ارزش‌های انسانی و اسلامی، دوم، تبدیل ارتش حامی مستکبران به ارتش حامی مستضعفان و مظلومین و سوم تبدیل ارتش وابسته به ارتش مستقل، مبتکر و توانا، مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *