جزئیاتی از صدور کارت خدمت‌رسانی به رزمندگان

سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در حاشیه جلسه شورای هماهنگی اجرای سند راهبردی خدمت‌رسانی به رزمندگان در جمع خبرنگاران  در خصوص جزئیات این سند گفت:در این جلسه در مورد شکل کارت خدمت‌رسانی به رزمندگان و‌ نهاد صادر کننده صحبت شد و قرار شد ظرف یک ماه آینده این موضوع  قطعی و اجرایی شود.

به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا,  رئیس ستادکل نیروهای مسلح اظهار داشت: در این جلسه همچنین کارگروه برنامه و‌بودجه به این گروه اضافه شد تا  در رابطه با بودجه‌ای که این برنامه لازم دارد، تصمیمات لازم را اخذ کند و سازمان برنامه و بودجه نیز موظف شد تا  پشتیبانی لازم از این برنامه را اتخاذ کند تا در لوایح بودجه سالیانه بودجه لازم این برنامه تخصیص یابد.

سردار باقری ادامه داد: تصمیم دیگری که در این جلسه گرفته شد این بود که رسیدگی به جانبازان زیر ۲۵ درصد از ابتدای سال ۹۸  به بنیاد شهید واگذار شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: درباه اشتغال هم قرار شد تا میزان ۲۵ درصد از سهیمه اشتغال دستگاه‌ها به خانواده شهدا و ۵ درصد به رزمندگان اختصاص یابد و قرار شد تا سازمان امور اداری و استخدامی ساز و کار لازم را برای اجرای این موضوع تهیه کرده و گزارشی از اقدامات ۵ سال گذشته در مورد اشتغال رزمندگان ارائه دهد. همچنین  در مورد مسئله مهارت آموزی به ایثارگران قرار شد، تا سهمیه مناسبی به این جامعه هدف ارائه شود. نهایتا در مورد تسهیلات بانکی هم قرار شد تا کارگروهی تخصیص تسهیلات بانکی به رزمندگان را بررسی کرده و در  نیمه دوم ماه اجرایی کند.

سردار سرلشکر باقری همچنین اظهار کرد: ساز و کار و نحوه اعطای کارت ایثارگری رزمندگان به زودی مشخص خواهد شد.

به گفته سردار باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح “این سند بسیار جامعی است که در سال‌های گذشته تدوین شده و در سال ۹۴ به تصویب هیئت وزیران رسیده و همه ابعاد موضوع در آن دیده شده است. ابعاد مادی رسیدگی به رزمندگان بخش کوچکی از ابعادی است که در این سند قید شده است اما روح حاکم بر این سند ارتقای منزلت و شان رزمندگی است. آن کسی که به صورت داوطلبانه وارد جبهه‌ها شد و از جان خود برای دفاع از میهن، دین و مردمش گذشت، بر همگان است که به آن فرد رسیدگی کنند.”

در این جلسه از سند راهبردی خدمت رسانی به رزمندگان و کارت رزمندگی رونمایی شد.

گفتنی است که جلسه شورای هماهنگی اجرای سند راهبردی خدمت‌رسانی به رزمندگان صبح روز یکشنبه سی‌ویکم تیرماه با حضور سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای  مسلح، امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه، سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، حجت‌الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، حجت‌الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در ستادکل نیروهای مسلح برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *